Pliki zapewniające prawidłowe funkcjonowanie naszej strony tj. pliki przechowujące Twoją sesję oraz umożliwiające działanie i usprawniające działanie i usprawniające funkcjonowanie naszej strony.

Choroby zakaźne
07.04.2025
Puls Medycyny
Zakażenie C. difficile to rosnący problem. Dr Cholewińska: w DPS-ach i oddziałach geriatrycznych brakuje izolatek
Mamy coraz więcej zakażeń Clostridium difficile. Ich liczba podwoiła się w ciągu ostatnich 4 lat. To spory problem na oddziałach geriatrycznych, internistycznych oraz w ZOL-ach i DPS-ach.- Brakuje działań prewencyjnych, takich jak redukcja niepotrzebnego stosowania antybiotyków czy izolacja chorych, które sprawiłyby, że mniej seniorów umierałoby w kraju w konsekwencji zakażeń C. difficile - mówi dr Grażyna Cholewińska, mazowiecka konsultant w dz. chorób zakaźnych.

Geriatria
28.03.2025
RynekZdrowia
15 tysięcy osób w kolejce. "Konieczne jest szybkie podjęcie działań"
- Najwięcej uwagi wymaga obecnie opieka długoterminowa, która będzie niezbędna na coraz większą skalę, bo najszybciej będzie nam przybywało osób po 85. r.ż. Już do 2040 r. będzie ich więcej o ponad 90 proc. w porównaniu do roku 2022. To pokazuje, że konieczne jest szybkie podjęcie działań - mówi Marzena Okła-Drewnowicz, ministra ds. polityki senioralnej.

Geriatria
05.03.2025
ValueMED.pl
MZ: Lista szpitali powiatowych rekomendowanych do dofinansowania na inwestycje w opiekę długoterminową i geriatryczną (komunikat)
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zakończenie oceny wniosków w konkursie „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”. W ramach tego programu, 83 szpitale powiatowe otrzymają wsparcie finansowe z Krajowego Planu Odbudowy na inwestycje w opiekę długoterminową i geriatryczną. Łączna kwota przyznanych środków wynosi 1,3 miliarda złotych, a fundusze zostaną przeznaczone na modernizację infrastruktury, w tym zakup nowoczesnego sprzętu i urządzeń, które poprawią jakość opieki nad pacjentami, szczególnie osobami starszymi i przewlekle chorymi.

Neurologia
09.12.2024
RynekZdrowia
Projekt jest. Wdrożenia nie ma. Co z opieką koordynowaną nad pacjentami z chorobą Parkinsona?
W Polsce na chorobę Parkinsona cierpi ponad 90 tys. osób, z czego 20 proc. jest w zaawansowanym stadium - przypomina Fundacja Ad Meritum. Mimo dobrego dostępu do farmakoterapii organizacja opieki nad pacjentami pozostaje wyzwaniem, a pilotażowy program opieki koordynowanej, opracowany w 2023 roku, nadal nie został wdrożony - dodaje Fundacja.
Nadchodzące wydarzenia

18.01.2025 Łódź
250.00,-
Warsztaty Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran - Cukrzycowe owrzodzenia stóp - profilaktyka i leczenie

22.02.2025 Warszawa
0.00,-
Akademia Farmaceuty Valuemed - Pacjent z raną i problemami dermatologicznymi w aptece

08.03.2025 Bydgoszcz
250.00,-
Warsztaty Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran - Rany w praktyce dermatologicznej