Pliki zapewniające prawidłowe funkcjonowanie naszej strony tj. pliki przechowujące Twoją sesję oraz umożliwiające działanie i usprawniające działanie i usprawniające funkcjonowanie naszej strony.
Ochrona zdrowia
29.11.2023
Wspólne szkolenia WUM i COBIK NIL
Farmaceutyka
29.11.2023
Zmiany w przepisywaniu leków psychotropowych. Od listopada tylko jedna możliwość
Prawo
17.02.2024
Konieczny: jestem przeciwnikiem prywatyzacji w ochronie zdrowia, gdzie pacjent za wszystko płaci
Prywatyzacja w tych obszarach ochrony zdrowia, gdzie posunęła się za daleko, jak np. w stomatologii, sprawia, że dostępność dla pacjentów jest uwarunkowana portfelem. Jeżeli mamy taką prywatyzację prowadzić, to jestem jej zdecydowanym przeciwnikiem - mówi wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.
Prawo
20.02.2024
Onet
Kolejne zwolnienia w Ministerstwie Zdrowia? "Jeśli przekroczył swoje uprawnienia, to pożegna się z pracą"
W zeszłym tygodniu w resorcie zdrowia zakończył się wewnętrzny audyt, w wyniku którego Izabela Leszczyna odwołała z funkcji dyrektora Departamentu Innowacji Ministerstwa Zdrowia Piotra Węcławika. Obecnie trwa drugi, bardziej priorytetowy audyt, który bada zgodność wydatków w okresie pandemii z ustawą o finansach publicznych, a także czy nie doszło do nadużyć, przekroczeń uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków. Czy po jego zakończeniu możemy spodziewać się kolejnych dymisji?
Nadchodzące wydarzenia
Wyróżnione
20.11.2024
TVN24
"Jesteśmy zawiedzione". Pielęgniarki protestowały przed kancelarią premiera
Pielęgniarki, fizjoterapeuci i inni pracownicy i pracowniczki ochrony zdrowia protestowali we wtorek przed kancelarią premiera. Główny postulat to podwyżki. Przygotowano petycję do premiera Donalda Tuska.
Wyróżnione
20.11.2024
RynekZdrowia
Polio wykryte w warszawskich ściekach. Inspekcja sanitarna przypomina o szczepieniach
W listopadzie 2024 roku w próbce ścieków komunalnych z Warszawy wykryto obecność wirusa polio typu 2. Państwowa Inspekcja Sanitarna rozszerzyła badania i wzmożyła nadzór nad przypadkami ostrych porażeń wiotkich. Przypomina też o konieczności szczepień przeciw poliomyelitis.
Strona główna
18.11.2024
ValueMED.pl
Długoterminowa opieka farmaceutyczna będzie odciążeniem dla budżetu - mec. Michał Modro
Opieka farmaceutyczna w Polsce przechodzi obecnie istotne zmiany, które mają na celu dostosowanie systemu ochrony zdrowia do potrzeb społeczeństwa oraz rosnących wyzwań związanych z dostępnością do usług medycznych. Ta transformacja jest nie tylko konieczna, ale również korzystna zarówno dla pacjentów, jak i dla budżetu ochrony zdrowia. W szczególności, w kontekście opieki długoterminowej, istotne staje się zrozumienie ról i kompetencji farmaceutów, które mogą przyczynić się do efektywniejszego zarządzania zdrowiem społecznym.
Diabetologia
18.11.2024
Fundacja Słodziaki
Film edukacyjny o cukrzycy u dzieci – Fundacja Słodziaki
Film zawiera najważniejsze informacje dotyczące cukrzycy u dzieci. Koncentruje się głównie na opisie charakterystyki choroby, jej objawach, przebiegu oraz najważniejszych aspektach związanych z nią. Tłumaczy …
Wyróżnione
18.11.2024
RynekZdrowia
W Chinach przeprowadzono zdalną operację usunięcia macicy. "To nowy rozdział"
Chińscy chirurdzy z pomocą robota przeprowadzili operację usunięcia macicy u pacjentki oddalonej o ponad tysiąc kilometrów. To nowy rozdział w dziedzinie zdalnych operacji – twierdzą.
Wyróżnione
18.11.2024
Termedia
Dłuższy urlop dla opiekunów wojowników ►
W Sejmie odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Wcześniaka przypadającego na 17 listopada. Uczestniczył w nim marszałek Szymon Hołownia. – Jesteście wojownikami – zwrócił się do kilkuletnich już dzieci urodzonych zbyt wcześnie, informując, że ustawa o wydłużeniu urlopów macierzyńskich dla rodziców wcześniaków będzie wkrótce...
PRAWO I POLITYKA
18.11.2024
RynekZdrowia
Przeciwko "degradacji i dyskryminacji". 19 listopada protest pielęgniarek i położnych
19 listopada 2024 roku przed Kancelarią Premiera RP w Warszawie odbędzie się protest pielęgniarek i położnych przeciwko degradacji i dyskryminacji w zawodzie. Ta, jak zapewnia organizator - Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych - prowadzi do braków kadrowych w publicznej ochronie zdrowia.
Strona główna
13.11.2024
ValueMED.pl
Debata w Szpitalu Bielańskim w ramach Tygodnia Stopy Cukrzycowej
Wczorajsza debata w Szpital Bielański zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Leczenia Ran, była okazją do spotkania i dyskusji wielu ekspertów z całej Polski, którzy na codzień pracują nad poprawą jakości i szybkości leczenia pacjentów z Cukrzycową Chorobą Stóp, stanowiącej zagrożenie zarówno dla zdrowia, jak i życia diabetyków.
PRAWO I POLITYKA
13.11.2024
Termedia
Rada Ministrów – informacja o zmianach w ochronie zdrowia i składce zdrowotnej
Rząd wysłuchał informacji minister zdrowia o realizowanych i planowanych zmianach systemowych w ochronie zdrowia. - Po kierunkowej akceptacji zmian kontynuowane będą konsultacje społeczne projektu nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Rząd...
Zdrowie publiczne
13.11.2024
RynekZdrowia
Z roku na rok coraz gorzej. Już 78 proc. Polaków zauważa objawy u siebie
Ponad 78 proc. Polaków aktywnych zawodowo zauważa u siebie objawy wypalenia zawodowego, a najczęściej zgłaszanym symptomem jest długotrwałe zmęczenie i brak energii. W ciągu ostatnich trzech lat odsetek osób z symptomami wypalenia wzrósł o 13 punktów procentowych.
PRAWO I POLITYKA
08.11.2024
Termedia
Niczego nie będziemy prywatyzować ani likwidować
– Nie będzie likwidacji żadnego szpitala powiatowego – stwierdziła minister zdrowia Izabela Leszczyna, tłumacząc, że zapis o zamykaniu szpitali był w ustawie przygotowanej przez polityków PiS, którzy zamknęli w sumie 82 porodówek. Szefowa resortu zapowiedziała, że 12 listopada rząd ma zająć się systemem ochrony zdrowia – będzie rozmawiać o...
Artykuły
08.11.2024
Termedia
Nie twarde dane, lecz lokalne potrzeby zdecydują o utrzymaniu porodówek
Minister zdrowia Izabela Leszczyna odwołała wcześniejszy pomysł, zgodnie z którym o być albo nie być porodówek miała decydować liczba porodów, z wejściowym progiem 400. – Chcemy, aby zamiast kryterium liczbowego o konieczności utrzymania oddziałów porodowych w danym regionie zdecydowały specjalne zespoły powołane przez wojewodów. To one...
Artykuły
08.11.2024
RynekZdrowia
36 profesorów w naukach medycznych i naukach o zdrowiu. Prezydent nadał tytuły
W Dzienniku Urzędowym Rzeczpospolitej Polskiej opublikowano postanowienie Prezydenta RP w sprawie nadania tytułu profesora. Uhonorowano łącznie 96 naukowców, z czego 36 osób otrzymało tytuł profesora nauk medycznych lub nauk o zdrowiu.
Farmaceutyka
08.11.2024
MGR.FARM
400 gmin bez apteki? W ponad 200 nigdy ich nie było… - mgr.farm
W Sejmie odbyła się gorąca dyskusja na temat „AdA 2.0”. W jej trakcie resort zdrowia obalił mit, że w Polsce jest 400 gmin bez aptek...
Onkologia
08.11.2024
RynekZdrowia
Odkryto przyczynę raka jelita grubego. Niektóre bakterie E. coli sprzyjają nowotworowi
Niektóre żyjące w jelitach bakterie E. coli sprzyjają rakowi jelita grubego, wiążąc się z komórkami jelitowymi i uwalniając toksynę uszkadzającą DNA – informuje „Nature”.
Artykuły
08.11.2024
RynekZdrowia
Mariola Łodzińska: mamy bardzo dużo podmiotów kształcących pielęgniarki, to czasem internetowe kursy
Zależy nam na autonomii, na utrzymaniu miejsc specjalizacyjnych i środkach przekazywanych przez ministra zdrowia. Priorytetem jest dla nas jakość kształcenia – mówi Rynkowi Zdrowia Mariola Łodzińska, prezeska Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, odnosząc się do planowanych zmian w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.